آموزش نرم افزار FEKO Suite قسمت پنجم : نوار ابزار استاندارد

نویسنده مطلب : ایمان اکبری
تاریخ ارسال : 2014-12-30 13:04:11

این نوار ابزار همانطور که در شکل 3-6 نشان داده شده است شامل میان بر هایی از آیتم ها منوی file برای ساختن، باز کردن و ذخیره کردن مدل و خروجی گرفتن  (export) عکس و گزینه ی چاپ می باشد. آیتم notes پنجره متن را باز می کند(بخش 3-6-2 را ببینید). آیتم New 3D View (که از طریق منوی View یا کلید میانبر <3> نیز قابل دسترس است) یک پنجره نمایش 3D جدید را ایجاد می کند.(تمامی این نما ها مدل feko یکسانی را نمایش می دهند.)

شکل 3-6 : نوار ابزار استاندارد


آیتم های Undo و Redo (که از طریق منوی Edit یا با استفاده از کلید های میانبر و نیز قابل دسترسی هستند) بر عملیات هایی روی مدل یعنی تمام آیتم هایی که مدل را تحت تاثیر قرار می دهند عمل می کنند.( این ها به طور نوعی شامل ایجاد/ اصلاح هندسه، متغییر ها، محیط، تنظیمات مربوط به حل، غیره می شود) عملگرهای View (همچون چرخش، بزرگنمایی و غیره) یک لیست undo/redo مجزا برای هر نما دارند. یک لیست جداگانه برای undo/redo آیتم انتخاب شده (که برای تمام نما ها مشترک است) نیز وجود دارد. این قسمت های undo/redo به همراه مدل ذخیره نمی شوند به عنوان مثال اگر مدل ذخیره، بسته و دو باره باز شود، تمامی لیست ها پاک شده و تمامی اطلاعات undo/redo پاک می شود. انواع مختلف undo/redo در CADFEKO در شکل 3-7 نشان داده شده اند.

شکل 3-7 : قسمت undo/redo کلی با رنگ بنفش، قسمت undo/redo مربوط به آیتم انتخاب شده با رنگ آبی، قسمت undo/redo برای نمای جاری با رنگ قرمز نشان داده شده است.

اگر یک شی دوباره مش بندی شود مش قبلی حذف می شود و تمام مش حذف شده درون لیست undo/redo ذخیره می شود. این امکان undo/redo سریعی را فراهم می کند اما در صورتی که مش های بزرگ چند بار اصلاح شوند ممکن است به حافظه قابل توجه ای نیاز داشته باشند. از این رو توصیه می شود که تعداد گام های undo برای دست کاری های مش خیلی زیاد، کاهش داده شود.(بخش 3-1-4 را ببینید)
برای دسترسی به اطلاعات اضافی پیرامون هر قسمت از واسط کاربری می توانید به دستورالعمل آنلاین مراجعه کنید().

 

برچسب ها [ شبیه سازی، نرم افزار، الکترومغناطیس، میدان، مایکرویو، معرفی،feko، cad feko، نوار ابزار استاندارد، standard toolbar ]

 

 

نظرات
نظر جدید
172
تعداد اعضا
filter picture
antenna picture